6 Eylül 2012 Perşembe

Bazı kadınlar...


Kalbimi kırdığın için sana kocaman bi alkış gönderiyorum sevgilim.Sesini duyuyor musun birbirine vuran ellerimin?Yoksa onu da mı duymaz oldun kulaklarını tıkayıp?
Aslında seni de suçlamamam gerek değil mi?Ellerine o kalbi gözü kara şekilde teslim edende,kırman için zemini hazırlayanda bendim.Hiç bir suçun yok kendi bakış açına göre...
Eksik yanları olan kadınlar o yanları hayatlarına aldıkları erkeklerle tamamlarlar.En çekilmez yanlarını da,en çocuksu tavırlarını da,en kadınsı hallerini de o erkeğe gösterip en bilinmez yanlarını gösterip,en güçsüz oldukları anları gözünün içine sokarlar.Çünkü isterler ki arada sırada yaşadıkları dengesizlikleri hoş görsünler!
Sığınacağı liman yapar kadın erkeğini...Bilir ki başını sevdiği adamın göğsüne gömdüğünde o adam korur,kollar,ezdirmez kimselere.
Gözlerini sımsıkı kapatıp hayatını erkeğinin hayatına adar kadın...Biz olabilmenin derin huzurunu yaşar bir çift gözde.
Huysuz olur kadın eğer huzurunu bozacak tehlikeler sezerse.Yırtıcı olur,kan bürür gözlerini!Erkeğini bu defa o korumak,kollamak,sarmak ister...Erkek bunu anlamaz hırçınlık,paranoya der!
Alakası yoktur aslında...Bilmez! Kadın doğmamış çocuklarını ve pamuklara sarıp sarmaladığı adamı korur içindeki öfkesinden,iç sesinden!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder