8 Mart 2012 Perşembe

Benim Şehrimde Kadın Olmak...
Yazıma başlamadan önce dünya kadınlar günümüzü kutlamak istiyorum.Ezilen,hor görülen,şiddete maruz kalan tüm kadınların günü diye adlandırılmış bugün ne yazık ki sadece 1 güne sığdırılacak tüm yapılan kınamalar!Daha fazla sözü uzatmadan yazıma geçecek olursak şayet...


Herkese memleketi güzel derler ama benim memleketimin ve kızlarının güzelliği zaten dillere destan olmuş bana bişey demek düşmezdi de gene ellerime,çeneme hakim olamayacağım sanırım...


Bi kere İzmir medeniyetler şehridir.Burda herkes istediğini hür bi şekilde yapabilir.Öyle ki bazı yerlerde töre adı altında saçma sapan bir şey için kızlarına kıyan babalar varken,İzmir'deki babalar kızlarıyla rakı kadehini tokuşturma lüksüne sahiptir.İlk aşklar,en yakın arkadaşlar hep babalardır.Bir kere İzmir hatunlarının kanında efelik vardır.Onun için sakın ola ki İzmirli bi kadına rest filan çekmeye kalkmayın,alırsınız ağzınızın payını,gözü karadır kadınları...Yeri gelir mitinglerde en ön sıradakiler de onlardır,yeri geldi mi maçlarda en ateşli tezarruhatları yapanlarda onlardır...Balkon sefasını bilir mesela İzmir kadını,konu komşusuyla kapı önlerinde değil ya sahilde bir cafede ya da herhangi birinin balkonunda yapar dedikodularını :) Zevkine sefasına da düşkündürler hani,yeri geldi mi evinin anaç kadını,yeri geldi mi kocasının fettan hatunu olmasını da çok iyi bilirler ;) Ondandır ki bu şehrin kadınları bariz bi şekilde kıskanılır,sonuna kadar da kıskanılmakta haklılardır!


Denizin onlara verdiği güzelliklerin bilincindedir İzmir kadını.Depresyona girmeye meyillendiğinde bünye giyer eşofmanlarını atar sahile kendini tüm sorunlarını tek tek dalgalara savurur saçlarıyla birlikte..Evine enerjisini toplamış ve herşeye kafa tutup,efelenebilecek şekilde döner İzmir kadını..


Ne ben yazarak anlatabilirim size İzmir kadınlarını ne de siz okuyarak anlayabilirsiniz yazmak istediklerimi...Kısacası İzmirli kadınlara İzmirli erkekler dokunur!


http://fizy.com/#q/+izmirin+kizlari

2 yorum:

  1. "İzmir hatunlarının kanında efelik vardır. Zevkine sefasına da düşkündürler hani,yeri geldi mi evinin anaç kadını,yeri geldi mi kocasının fettan hatunu olmasını da çok iyi bilirler." bu cümleye sonuna kadar Katılıyorum. Bir yeri güzel yapan bişey varsa mutlaka o faktör Kadındır. bu izmir içinde geçerli.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim katıldığın için :)

      Sil